top of page

  • nomepin

Рекомендації на день(15.03.24)

Перегляньте із дитиною мультфільм за казкою В.Катаєва «Квітка-семицвітка»

Після перегляду запропонуйте дитині згадати, які з семи бажань дівчинки були забаганками, а які – гарними бажаннями?




Трудова діяльність: після прогулянки доручіть дитині почистити взуття від бруду.


Загадка

Я найперший зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)



— З ясними днями, лагідними сонячними промінцями, переливами струмків, пташиним співом і, звичайно, квітами до нас кожного року поспішає весна. Спочатку вона дарує нам підсніжники, які мають колір снігу, і тому, мабуть, його не бояться. Потім настає час пролісків, які з’являються трохи згодом, коли сонечко трішки попрацює і зігріє землю. Пролісок має сині пелюсточки-оченятка, якими довірливо дивиться на світ.

Про походження проліска існує легенда.

Давно то було. Тікала з турецької неволі українська дівчинка Катерина. Султан, дізнавшись про її втечу, викликав загін яничар і велів живою чи мертвою повернути втікачку. Довго блукала Катерина, а діставшися рідних країв, знесилена, опустилася на землю. Раптом почула крики яничар і почала благати матінку-землю її сховати. Почувши Катерину, враз голі кущі покрилися зеленим листям, зашепотіла у швидкому рості шовкова трава, а з небесної блакиті опустилися на галявину голубі сутінки і заховали втікачку. З тих пір, говорить легенда, там, де опустився блакитний туман, з’являються на лісових галявинах весняні квіти кольору вечірнього неба.


Бесіда

— Як ви думаєте, діти, чи можна нам зривати проліски? Чому? Правильно, давайте краще присядемо й уважно розглянемо рос¬линку.

— Які у проліска листочки? (Листочки довгі, тендітні.)

— Якого кольору квіточки? (Блакитні, як небо.)

Фізичні вправи:

Запропонуйте дитині повправлятись у вмінні бігати змійкою між деревами в парку.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рекомендації на день(24.04.24)

Проведіть спостереження за погодою: Подивіться у вікно та разом із дитиною спробуйте описати погоду, яка зараз на вулиці. Орієнтовні питання для спостереження: Чи дує вітер? Якщо так – чи сильно? Як м

bottom of page